KONST / Litografier / Färglitografi 10974261
nr 1097 4261
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), 192/360, signerad, motivet: 29x50
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 20 mars 2017
kl 18:56:01
20/3 18:24:59
100 kr
20/3 18:47:24
20 mar
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman